Leasing w zasięgu ręki wrz16

Tags

Related Posts

Share This

Leasing w zasięgu ręki

Leasing samochodu na firmę to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Nie bez powodu jest więc jednym z najpopularniejszych rozwiązań na zakup samochodu bez ponoszenia większych kosztów. Nie wymaga wykazania zdolności kredytowej, co bywa niemałym problemem początkujących i mniejszych firm, a do tego warunki korzystania z takiej drogi kupna są atrakcyjne dla wielu przedsiębiorców.

Czym dokładnie jest leasing?

Leasing na samochód to nic innego jak sposób wynajmu, dzierżawy, który umożliwia leasingobiorcy na zakup auta w zamian za regularne spłacanie rat firmie leasingowej lub bezpośrednio bankowi, bez dużego wkładu własnego. Dzięki leasingowi można nabyć nie tylko samochód, ale także maszyny, sprzęt komputerowy, medyczny a nawet nieruchomości.

Red Car

Proces działania

Należy zacząć od tego, że na rynku funkcjonują dwa rodzaje leasingu:

-finansowy

- operacyjny

Upraszczając, leasing finansowy to nic pozyskanie od leasingodawcy pożądanej rzeczy, którą należy spłacić systemem ratalnym, w określonym czasie. Kwota, którą należy wówczas spłacić jest ceną wyjściową rzeczy, którą nabyliśmy.

Leasing operacyjny to wynajem sprzętu na pewien czas za uiszczeniem odpowiednich opłat zawartych w umowie pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą.

 

Nie od razu Twój

Czy warto skorzystać z leasingu? Zdecydowanie tak, należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że nabywając samochód w ten sposób nie stajemy się od razu jego prawowitymi właścicielami. Prawnym właścicielem do momentu spłaty wszystkich rat jest firma leasingowa, z której usług w danym momencie korzystamy.

 

Profity ze strony właściciela

Nie jest to jednak wielkie ograniczenie, ponieważ niektóre firmy wraz z leasingiem oferują serwis sprzętu przez cały okres trwania umowy, a do tego koszty związane ze spłatą rat można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, co znacznie uatrakcyjnia tą drogę kupna.

Również rejestracja pojazdu w przypadku leasingu leży po stronie właściciela, czyli leasingodawcy co jest oszczędnością czasu, który w przypadku tej czynności jest niekrótkim okresem.

Odwiedź stronę Seata, by wybierać wśród najlepszych modeli aut leasingowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)
Leasing w zasięgu ręki, 9.0 out of 10 based on 1 rating