Leasing konsumencki paź15

Tags

Related Posts

Share This

Leasing konsumencki

Leasing nie wiąże się jedynie z przedsiębiorstwami. Od 2011 jest to opcja dostępna również dla osób prywatnych. Wielorakie oferty leasingu konsumenckiego na co dzień konkurują z kredytami na zakup samochodu. Różnice, pomiędzy tymi dwoma ofertami są znaczące.

Korzyści podatkowe

Rat leasingowych w przypadku konsumenta, nie można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, ani również odliczyć od podatku VAT. Pomimo tej niedogodności, warto zwrócić uwagę na koszty leasingu. Niejednokrotnie okazuje się, że jest to tańsza opcja od kredytu. Do dokładnego porównania, przydadzą się kalkulatory kredytowe.

Kwestia własności pojazdu

ubezpieczenieocW przypadku leasingu, właścicielem auta jest leasingodawca. Dopiero przy finiszu umowy, prawa własności zostają wykupione przez klienta. Jeżeli chodzi o kredyt, to prawa własności do pojazdu należą do kredytobiorcy, co niebywale ułatwia wszelkie formalności związane z użytkowaniem auta.


Zalety leasingu

Leasing jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym bank odmówił udzielenia kredytu lub dla klientów, którzy nie chcą obciążać swojej zdolności kredytowej. Dzieję się tak, ponieważ leasingodawcy nie są zobligowani, do sprawdzania zdolności kredytowej klienta.

Zadaniem leasingobiorcy jest jedynie wybór konkretnego pojazdu. Zarejestrowanie oraz ubezpieczenie auta leży najczęściej, po stronie leasingodawcy, chociaż może to podlegać dodatkowym kosztom.

Brak rozbudowanej formalności

Dokument tożsamości oraz zaświadczenie o dochodach to jedyne wytyczne przy uzyskaniu leasingu. Umowy o dzieło, na zlecenie czy zatrudnienie na określony okres, nie będzie utrudniać otrzymanie tego produktu finansowego.

Wady leasingu

W momencie szkody całkowitej lub kradzieży auta, umowa leasingu się kończy. W rzeczywistości oznacza to, że leasingodawca zgodnie z prawem, domaga się pokrycia wszystkich kosztów wynikających z umowy. Może się zdarzyć, że ubezpieczenie nie pokryje tych zobowiązań i klient musi zapłacić resztę, z własnej kieszeni.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 23.04.1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.)

 

Więcej formacji na temat finansowania samochodów znajdziesz na stronie: zakupsamochodu.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)
Leasing konsumencki, 8.0 out of 10 based on 1 rating