Tags

Related Posts

Share This

Drogi samochód z tanim AC – czy to możliwe?

Każdy właściciel auta zastanawia się, jak skutecznie ochronić je przed kradzieżą lub zniszczeniem. Garaż, instalacja monitoringu czy kilka groźnych psów, niestety problemu nie rozwiążą. Warto więc zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia AC, które zrekompensuje szkody komunikacyjne zwłaszcza, jeśli samochód jest drogi.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu nie musi być drogie

Składki autocasco są dość wysokie, jednak wcale nie muszą zrujnować finansowo właściciela auta. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze ubezpieczyciela warto zwrócić uwagę zarówno na zakres ochrony jak i cenę. Zdarza się bowiem, że ubezpieczenie AC z większą składką ma mniejszy zakres ochrony od tego, które kosztuje mniej.

Dużym udogodnieniem jest także możliwość wykupu polisy w ratach. Ten system pozwala tak rozłożyć płatności, że nie spowodują one zbyt dużego spustoszenia w naszym portfelu. Aby wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie samochodu trzeba także zwrócić uwagę na wybór najkorzystniejszego wariantu i zakresu ochrony. Oczywiście, kierując się wyborem taniego AC trzeba także zwrócić uwagę na wszelkie wyłączenia, może się bowiem okazać, że za niewielką sumę składki nasze auto wcale nie będzie chronione tak bardzo, jakbyśmy tego chcieli.

Co zatem warto sprawdzić? Przede wszystkim, czy prawidłowo została ustalona wartość pojazdu, a nasze auto będzie ubezpieczone od kradzieży i stłuczek. Trzeba także mieć pewność czy z sumy ubezpieczenia będzie potrącany udział własny, oraz znać sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczenia nie wypłaci.

Korzystne zniżki dla oszczędnych kierowców

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają także ciekawe oferty dla kierowców, którzy decydują się na wykup polisy w pakiecie. Na równoczesnym wybraniu AC i OC naprawdę można zaoszczędzić. Promocyjne ceny przy zakupie pakietu, to bardzo popularna oferta, która jest prezentem dla lojalnych kierowców.

wiatr-we-wlosach-nie-tylko-dla-najbogatszych_1833,14977

Także Internet daje możliwość tańszego zakupu autocasco – wielu ubezpieczycieli oferuje nawet kilkuprocentową zniżkę tylko dlatego, że właściciel samochodu kupuje polisę w sieci. Ubezpieczyciele mają w swojej ofercie wiele zniżek – bezpłatne ubezpieczenie assistance w wariancie podstawowym, przenoszenie zniżek za bezszkodową jazdę pomiędzy małżonkami, ubezpieczenie fotelików samochodowych w cenie autocasco czy wymiana lub naprawa zamków w samochodzie – to tylko kilka propozycji.

Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnego ubezpieczyciela warto dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. To nic nie kosztuje i pozwala uniknąć przykrych sytuacji.

Wybór ubezpieczenia AC, czyli zakup kontrolowany

Na rynku ubezpieczeniowym istnieje sporo firm, które kuszą ciekawymi ofertami. Jak więc wybrać tę, która nas nie zawiedzie? Słuchanie rad znajomych niestety nie jest najlepszym pomysłem, bowiem ubezpieczenie AC to sprawa bardzo indywidualna. To że sąsiad płaci niską składkę za swój pięcioletni samochód, wcale nie będzie oznaczać, że nasze dwuletnie auto również będzie się opłacało ubezpieczyć w tym samym towarzystwie.

Jeśli chcemy mieć pewność, że nie przepłacamy, skorzystajmy z kalkulatora ubezpieczeniowego, który dostępny jest na stronie rankomat.pl (http://rankomat.pl/o-nas/kalkulator-oc.html). Portal oferuje propozycje kilkudziesięciu firm ubezpieczeniowych, które można sprawdzić w szybki i prosty sposób. Wybór tej najlepszej jest więc bardzo prosty. Na dodatek samochód ubezpieczymy przez Internet, co zaoszczędzi nam i czas, i pieniądze.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (Fajne: tak - 1, nie - 0)
Drogi samochód z tanim AC - czy to możliwe?, 10.0 out of 10 based on 1 rating